Laat maar waaien is een installatie van Hospitalityclub waarin vlaggen, beelden en ingrepen samenkomen tot een groeiend werk in de publieke ruimte. De installatie ontstaat uit een samenwerking tussen kunstenaars en de deelnemers aan de workshop What the flag?! welke plaatsvindt in het eerste Cultura Nova festival weekend.
De vlaggen vormen samen een tijdelijke verzameling van persoonlijke en collectieve beeldtalen: een onderzoek naar hoe kleur, vorm en teken iets kunnen vertellen over identiteit, plek en de omgeving waarin we leven. Met eigen toevoegingen en artistieke ingrepen van Hospitalityclub groeit het werk gedurende het festival uit tot een levendige installatie op het festivalplein voor het theater in Heerlen.
De installatie is gedurende het festival te zien tijdens de openingstijden van Cultura Nova op het fesitvalplein.
Hospitalityclub is Krista Burger en Kenneth Letsoin. Krista Burger was in de herfst 2025 Artist in Residence bij Greylight Projects.
De workshop
In de workshop teken of schilder je je eigen vlag op stof. Op jouw vlag kun je ideeën, gevoelens, herinneringen of vragen over jezelf of je omgeving laten zien. Je ontdekt hoe kleuren, vormen en symbolen een verhaal kunnen vertellen en samen met de kunstenaars experimenteer je met eenvoudige maar sterke beelden. De stad, je buurt en de openbare ruimte zijn daarbij een belangrijke inspiratiebron.
Laat maar waaien is onderdeel van What the flag?!, een internationaal meerjarig beeldend project van Greylight Projects platform voor kunst en cultuur in Heerlen. Een onderdeel van dit project was eerder te zien tijdens Cultura Nova 2022. Toen werden kunstenaars uitgenodigd om vanuit hun eigen praktijk en visie te reageren op een vlag. Dit jaar draait het om maken, delen en kijken. Wat vertelt een vlag? En wat gebeurt er als jouw boodschap zichtbaar wordt in de openbare ruimte? Want, alle vlaggen worden samen gepresenteerd op het Festivalplein. Ook jouw vlag wordt zo onderdeel van het festival.
Verwachte eindtijd: 18:00 uur
Festivalplein

